Każdy człowiek jest odpowiedzialny za swoje zdrowie, powinien je doskonalić i chronić przed wpływem szkodliwych czynników środowiskowych i społecznych. Jednym z ważniejszych czynników decydującym o naszym zdrowiu i naszej rodziny jest właściwe odżywianie. Oznacza to przyjmowanie składników odżywczych, które zapewniają dobrą sprawność umysłową i równowagę emocjonalną ,gwarantują dobrą kondycję, zmniejszają ryzyko chorób ,uwzględniają maksymalną długość zdrowego i szczęśliwego życia.

Organizm człowieka zbudowany jest z bilionów komórek ,które trzeba właściwie odżywić. Zdrowe odżywianie oznacza kilka pojęć; spożywanie różnorodnych potraw, jedzenie umiarkowane, celebrowanie posiłków, dostarczanie organizmowi niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach.

Nasz organizm potrzebuje codziennie kilkadziesiąt składników odżywczych, właściwych węglowodanów, dobrej jakości białek i niewielkiej ilości tłuszczy oraz witamin i minerałów. Ważna jest różnorodność składników pokarmowych w każdej grupie produktów oraz regularność posiłków spożywanych bez pośpiechu .Naturalna suplementacja rozłożona w czasie, ilości i jakości dostosowana do naszej indywidualności biochemicznej, stanu fizjologicznego , upodobań kulinarnych i stylu życia to dzisiaj konieczność mając świadomość potrzeb swojego ciała. Oczywiście picie zdrowej wody , herbat ziołowych i owocowych to podstawa dobrego nawilżenia organizmu i dbałości o zdrowie.

Co jeść, żeby być zdrowym, cieszyć się dobrym samopoczuciem i mieć zdrowe potomstwo. Cud życia to jedno z fascynujących zjawisk na świecie-przekształcenie się dwóch komórek w człowieka. Mówimy, że dzieci są owocem miłości. To prawda, pamiętajmy również o odpowiedzialności za sposób odżywiania rodziny.

Dzisiaj mamy dostępną genialną diagnostykę stanu odżywienia organizmu na poziomie komórkowym np. analizę pierwiastkową włosów. Dzięki tej diagnostyce możemy jeszcze lepiej dbać o zdrowie, kontrolować je czy planować świadome rodzicielstwo. Chcąc mieć szczęśliwą i zdrową rodzinę warto zrobić analizę pierwiastkową włosów w celu zminimalizowania ryzyka chorób cywilizacyjnych np. alergii, nietolerancji pokarmowych, niepłodności, cukrzycy, chorób tarczycy, depresji, nowotworów itd. Robiąc takie badanie każdy nauczy się lepiej rozpoznawać potrzeby swojego organizmu; pozna swój typ metaboliczny, kierunek żywieniowy, tendencje zdrowotne i potrzeby suplementacyjne oraz otrzyma propozycje aktywności fizycznej.

ANALIZA PIERWIASTKOWA WŁOSÓW jest nowoczesną metodą diagnostyczną pozwalającą na oznaczenie 24 biopierwiastków i 5 pierwiastków toksycznych. Włosy posiadają stały skład chemiczny i w odróżnieniu od krwi, umożliwiają precyzyjne określenie stanu organizmu w ciągu ostatnich miesięcy.

Planujemy różne działania i wydarzenia w życiu. Zaplanujmy zdrowie! Pamiętajmy, że im więcej pracy włożymy nad własnym ciałem, umysłem i poszukiwaniem zdrowej żywności oraz efektywnych, sprawdzonych i przebadanych, naturalnych suplementów diety tym więcej zdrowia i szczęścia w rodzinie. Zdrowie to wybór a profilaktyka jest tańsza i bezpieczniejsza niż farmakoterapie.

 

Małgorzata Rynkowska

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • LinkedIn

Komentuj